ENGLISH BEST WAY

Jesteś tutaj : Start Kursy Językowe Jak uczymy? FAQ
 

FAQMetoda Callana

<Klient> Czy na lekcjach są testy sprawdzające wiedzę uczniów?

Na zajęciach student mówi, pisze i czyta. Wszelkie błędy są na bieżąco wyłapywane przez lektora i poprawiane. Na koniec każdego poziomu Metody Callana organizowany jest egzamin, który również sprawdza stan wiedzy studentów. Przejście do wyższego poziomu możliwe jest po opanowaniu przynajmniej 70% materiału z poprzedniego poziomu.

Więcej…
 

Nauka dla początkujących

<mag> Chcę dowiedzieć się odnośnie kursu językowego dla dorosłych na poziomie podstawowym?

Szkoła prowadzi ciągły nabór na wszystkie stopnie zaawansowania. Istnieje możliwość rozpoczęcia nauki w dowolnym momencie roku. Prosimy o wypełnienie kwestionariusza i oczekiwanie na wiadomość w ciągu 24h.
Więcej…
 

System zajęć

<Klient> Ile razy w tygodniu i po ile godzin odbywają się zajęcia z języka angielskiego Metoda Callana?

Studenci najczęściej wybierają naukę w trybie: 2 lekcje 2 razy w tygodniu lub 3 lekcje w sobote.
Więcej…
 

Podręczniki

<Klient> Czy cena kursu zawiera cene podręcznika i innych materiałów?

Cena kursu obejmuje tylko koszt lekcji. Podręcznik można zakupić w sekretariacie. Posiadacze kart stałego klienta otrzymują zniżki w wysokości: BESTWAY CLUB -5%, BESTWAY VIP – 10%. Sugerujemy również sprawdzenie promocyjnych cen książek na podstronie PROMOCJE.
Więcej…
 

Zniżki

<Klient> Chciałabym zapytać czy w przypadku lekcji indywidualnych obowiązuje również zniżka rodzinna, weekendowa i poranna?

W przypadku lekcji indywidualnych obowiązują wszystkie znizki z aktualnego cennika w tym zniżka rodzinna, za zajęcia w weekend oraz za zajęcia do godziny 17:00.
Więcej…
 

Kursy językowe w wakacje

<Janko Muzykant> Kiedy rozpoczynają się kursy wakacyjne?

Kursy wakacyjne organizowane są w okresie lipca oraz sierpnia. Informacje o terminach rozpoczęcia kursów można uzyskać w sekretariacie szkoły lub na podstronie AKTUALNOŚCI oraz PROMOCJE.
Więcej…
 

Formy płatności

<Justyna> Jakie są formy płatności gdyby płaciła za mnie firma?

Zarówno w przypadku gdy student sam opłaca sobie kurs jak i przy dokonywaniu płatności przez pracodawcę (lub inną firmę) istnieje możliwość wniesienia opłaty gotówką, kartą płatniczą lub przelewem. Za dokonaną opłatę wystawiamy fakturę VAT.
 

Kursy w Polsce i za granicą

<Klient> Czy w Toruniu jest kurs Metodą Callana?

ENGLISH BEST WAY jest największą na Mazowszu siecią szkół uczących języka angielskiego Metodą Callana. Nie mamy swojej placówki w Toruniu. Zachęcamy do skorzystania z katalogu szkół uczących Metodą Callana dostępnego na stronie: www.callan.co.uk.
Więcej…
 

Ceny

<Klient> Zakładając że zebrały by się 4 osoby a zapłata była by dokonywana co miesiąc ile kosztowała by jedna lekcja?

Jeżeli 4 osoby chętne na kurs same się zorganizowały a następnie zgłosiły chęć rozpoczęcia kursu we własnym gronie, stanowią one grupę TEAM (zorganizowaną). Cena lekcji dla całej grupy wynosi wtedy 132zł i od tej kwoty odliczane są wszelkie zniżki (specjalna, za termin zajęć, rodzinna, za intensywność nauki, dla posiadaczy kart zniżkowych i kart stałego klienta, za dokonanie opłaty z góry). Cenę lekcji po zniżkach należy podzielić na ilość osób w grupie.  Jeżeli natomiast to sekretariat szkoły zebrał 4 osoby chętne na kurs to grupa taka jest grupą comfort (4-6 osób) gdzie cena jednej lekcji wynosi 35zł od osoby. Od tej ceny należy odjąć przysługujące zniżki (z wyjątkiem zniżki za intensywność zajęć). Cenę kursu Metodą Callana można łatwo obliczyć korzystając z Kalkulatora ceny kursu.
Więcej…
 

Test

<Misiek> Na jakiej podstawie kwalifikuje się osobę do konkretnej grupy?

Przy zapisach na wyższe stopnie zaawansowania niż początkujący obowiązuje pisemny test kwalifikacyjny - „Language Proficiency Test”. Test kwalifikacyjny udostępniamy w sekretariacie szkoły oraz na stronie www. Na podstawie wyników testu Słuchacz przydzielany jest do grupy. Podczas lekcji próbnych, które przysługują każdemu nowemu Słuchaczowi, sprawdzamy czy osoba ta trafiła do grupy na odpowiednim poziomie. Możliwe jest również umówienie się w dogodnym terminie na rozmowę kwalifikacyjną z Metodykiem szkoły.
Więcej…
 

Rezygnacja z kursu

<Justyna> Zapłaciłam z góry ale wiem, że nie będę mogła kontynuować kursu. W jakiej formie mam zgłosić rezygnację?

Słuchacz powinien zgłosić rezygnację z kursu do ostatniego dnia roboczego miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym ma nastąpić rezygnacja.  W przypadku rezygnacji z kursu Słuchacz ma prawo do otrzymania zwrotu opłat za niewykorzystane lekcje począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym Słuchacz pisemnie zawiadomił Szkołę o rezygnacji z kursu. W przypadku zwrotu opłat za niewykorzystane lekcje Szkoła ma prawo skorygować wielkość rabatu, który przysługiwał za wpłatę za więcej nic jeden miesiąc, uwzględnionego przy dokonywaniu opłaty a dotyczącego wykorzystanych lekcji.
Więcej…
 

Zapisy na kurs jezykowy

<Klient> Jak można się zapisać na kurs?

Istnieje możliwość zapisania się na kurs przez internet, telefonicznie lub osobiście. W tym celu należy wypełnić formularz zapisu. Przy zapisach na wyższe stopnie zaawansowania niż początkujący obowiązuje pisemny test kwalifikacyjny - „Language Proficiency Test”. Test kwalifikacyjny udostępniamy w sekretariacie szkoły oraz na stronie www. Po sprawdzeniu testu informujemy o wynikach i ustalamy termin lekcji próbnej.

Więcej…
 

Gwarancje

<Marcin> W ulotce znalazłem informacje o tym iż Państwo dajecie gwarancję zdania FCE. Proszę o więcej informacji.

Każdy Słuchacz po napisaniu przynajmniej dwóch testów (Stage Exam) otrzymuje gwarancję zdania egzaminu Cambridge First Certificate. Warunki gwarancji dostępne są na podstronie GWARANCJA.
 

Certyfikaty

<Grażynka> Czy otrzymam zaświadczenie po ukończeniu kursu?

Każdy Słuchacz otrzymuje Certyfikat po każdym zaliczonym poziomie Metody Callana. Po ukończeniu kursu istnieje możliwość uzyskania dodatkowego zaświadczenia.
Więcej…
 

Grupy

<Klient> Kiedy będzie wiadomo czy grupa na moim poziomie zostanie utworzona?

Ciągle tworzymy nowe grupy dlatego możliwe jest rozpoczęcie kursu nawet w dniu wypełnienia formularza. Na podstronie AKTUALNOŚCI znajduje się lista grup, w których są jeszcze wolne miejsca. Standardowo ciągu 24h po wypełnieniu formularza i testu oddzwaniamy do studenta z wynikami i propozycjami terminów zajęć.

Więcej…
 

Lekcje próbne

<Klient> Jaka ilość lekcji próbnych przysługuje na zajęciach w sobotę?

Ilość lekcji próbnych zależna jest od typu grupy do której zamierza uczęszczać nowy Słuchacz. W grupach typu SMALL udostępniamy: 10 lekcji próbnych a w grupach COMFORT: 4 lekcje próbne. Są to kolejne lekcje, jakie odbywają się w danej grupie od momentu przypisania Słuchacza do tej grupy, jednak nie więcej niż dwa tygodnie nauki. Słuchacze uczący się indywidualnie (one2one) oraz w grupach zorganizowanych (TEAM) maja możliwość skorzystania z 1 lekcji próbnej.  W miesiącach wakacyjnych (lipiec, sierpień) liczba lekcji próbnych jest ograniczona do 4 w grupach SMALL oraz do 2 w grupach COMFORT.
Więcej…
 
Secured by Siteground Web Hosting