ENGLISH BEST WAY

Jesteś tutaj : Start Kursy Językowe Jak uczymy? FAQ Metoda Callana
 

Metoda Callana

<Klient> Czy na lekcjach są testy sprawdzające wiedzę uczniów?

Na zajęciach student mówi, pisze i czyta. Wszelkie błędy są na bieżąco wyłapywane przez lektora i poprawiane. Na koniec każdego poziomu Metody Callana organizowany jest egzamin, który również sprawdza stan wiedzy studentów. Przejście do wyższego poziomu możliwe jest po opanowaniu przynajmniej 70% materiału z poprzedniego poziomu.


<Ewa> Na czym polega Metoda Callana?

Metoda Callana polega przede wszystkim na przełamaniu bariery mówienia oraz nauczaniu myśleniu w języku angielskim. Nie myślimy jak powiedzieć tylko co powiedzieć. Poza tym nauka Metodą Callana trwa dużo szybciej niż metodami tradycyjnymi. Na zajęciach dużo więcej się mówi po angielski i słyszy mowy w języku angielskim. Dzieje się tak dlatego, że lektor omawia materiał, a potem zadaje pytania dotyczące omówionego materiału. Student musi odpowiadać na zadawane pytanie. Jeżeli początkowo student sobie nie radzi, lektor zaczyna wyciągać odpowiedź na to pytanie, a do studenta należy tylko powtarzanie za nim. Po pewnym czasie student wpada w rytm i sam zaczyna udzielać odpowiedzi na zadawane mu pytania. Na zajęciach trzeba być skoncentrowanym.  Wymaga tego od nas niezwykle szybkie tempo prowadzenia zajęć, które skutecznie zmusza nas do myślenia w języku angielskim oraz pozwala na usłyszenie większej ilości słów, częściej powtarzanych. Jest to metoda, której zadaniem jest wyćwiczenie w nas umiejętności szybkiego (niemal natychmiastowego) rozumienia tego, co ktoś do nas mówi. Ponadto pytania zadawane są losowo i musimy być w każdej chwili przygotowaniu do udzielenie odpowiedzi. Ponieważ tempo nauki jest szybsze niż w metodach tradycyjnych, koszt takiego kursu jest również mniejszy. Poza tym atutem metody jest to, że zapisy są przez cały rok, dlatego ciągle są tworzone nowe grupy. W Metodzie Callana nie ma prac domowych, dlatego nie trzeba dodatkowo pracować w domu, ale materiał i tak jest utrwalany dzięki systemowi powtórek. Dodatkowo szkoła oferuje lekcje próbne, ponieważ dopiero dzięki nim nowy Słuchacz może przekonać się na czym polega Metoda Callana i ocenić czy będą Państwo z niej zadowoleni. Należy tu podkreślić, że lekcje próbne są bezpłatne, jeżeli po ich wykorzystaniu nowy Słuchacz nie zdecyduje się na kontynuację nauki.

<Ewa> W jaki sposób mogę się nauczyć angielskiego szybciej?

Można nauczyć się języka angielskiego szybciej stosując Metodę Callana. Jednym ze sposobów w jaki ta metoda maksymalizuje czas poświęcony na mówienie i koncentrację studentów polega na tym, iż od pierwszej lekcji nauczyciel mówi do studentów z prędkością od około 200 do 240 słów na minutę. To niezwykle szybkie tempo nauczycieli Callana skutecznie zapobiega znużeniu, zmusza do skupienia się, ogranicza możliwość tłumaczenia wszystkiego na język ojczysty oraz pozwala na usłyszenie większej ilości słów, częściej powtarzanych. W konsekwencji ułatwia to rozumienie języka angielskiego poza szkołą, a ostatecznie przyspiesza proces nauki.

<Klient> Zastanawiam się czy nie wybrać Metody Callana do nauki języka. Czy dzięki niej można szybko i skutecznie nauczyć się angielskiego?

Metoda Callana jest sprawdzoną i niezawodną metodą do nauki języka angielskiego. English Best Way gwarantuje swoim studentom odniesienie sukcesu w zdaniu egzaminu First Certificate. Oferujemy również możliwość sprawdzenia jakości usług i Metody przed uiszczeniem zapłaty, pozwalając tym samym na dokonanie właściwego wyboru. Szybki postęp w nauce zapewnia tempo prowadzenia lekcji, ilość słów wypowiadanych przez lektora podczas lekcji oraz specjalny system powtórek, który pokonuje nudę i słabą pamięć. Zachęcamy do skorzystania z lekcji próbnych.

<Klient> Ile jest poziomów w Metodzie Callana i ile trwa jeden poziom? Po ilu poziomach jest egzamin First i Advance?

W Metodzie Callana jest 12 poziomów. Jeden poziom trwa około 2,5 miesiąca. Poziom 10 metody porównywalny jest z poziomem egzaminu FCE a poziom 12 z poziomem egzaminu Advance.

<Klara> Jestem osobą, która ma problem z nauką angielskiego, czy ta metoda mi pomoże?

Najlepszym sposobem do nauki języka jest używane go. W Metodzie Callana studenci mówią i słyszą przez całą lekcję, ponieważ muszą odpowiadać na pytania zadawane przez lektora. Jeżeli zaś student zobowiązany jest do słuchania, mówienia oraz pisania przez cała lekcję, oznacza to, że jest zobowiązany do nauki. Dodatkowo lektor przechodzi do nowego materiału dopiero wtedy, gdy wszyscy studenci w grupie opanują omawiany materiał. Nie ma więc możliwości aby uczęszczać na kurs a nie przyswajać wiedzy. Sukces jest gwarantowany.

<Klient> Czy Metoda Callana jest odpowiednia dla 80-cio latków?

Metoda Callana jest odpowiednia dla każdego w każdym wieku i bez względu na cel studiowania języka. Metoda gwarantuje doskonałe rezultaty przy minimalnym wkładzie w prace domowe. Możliwe jest to dzięki maksymalnemu wykorzystaniu lekcji. Metoda Callana jest przez to łatwa, interesująca i przyjemna dla każdego.

<Marcin> Jaka jest liczba godzin od poziomu 1 aż do osiągnięcia poziomu FCE? Ile to zajmuje godzin przy intensywności 2x po 2h?

Metoda Callana pozwala przeciętnemu studentowi osiągnąć poziom egzaminu First Certificate w 160 godzin dydaktycznych.

<Klient> W jaki sposób najszybciej można nauczyć się języka angielskiego?

Można nauczyć się języka angielskiego szybciej stosując Metodę Callana. Jednym ze sposobów w jaki ta metoda maksymalizuje czas poświęcony na mówienie i koncentrację studentów polega na tym, iż od pierwszej lekcji nauczyciel mówi do studentów z prędkością od około 200 do 240 słów na minutę. To niezwykle szybkie tempo nauczycieli Callana skutecznie zapobiega znużeniu, zmusza do skupienia się, ogranicza możliwość tłumaczenia wszystkiego na język ojczysty oraz pozwala na usłyszenie większej ilości słów, częściej powtarzanych. W konsekwencji ułatwia to rozumienie języka angielskiego poza szkołą, a ostatecznie przyspiesza proces nauki.

<Kasia> Jak uczyć się angielskiego dzięki tej metodzie proszę o dokładne wyjaśnienie krok po kroku?

Student powinien uczyć się języka obcego, jak uczył się mówienia językiem ojczystym, będąc dzieckiem. Jako dziecko najpierw słyszał poszczególne wyrazy i zwroty, potem powtarzał to, co usłyszał, następnie oglądał litery i uczył się czytać, aż wreszcie na końcu sam zaczął pisać. Dziecko ucząc się języka, bardzo często powtarza słowa, które usłyszało, nie zawsze rozumiejąc dokładnie ich znaczenie. Rozumienie przychodzi później. Podobnie powinno być z osobą uczącą się języka obcego. Student nie powinien rozważać i analizować wszystkiego, czy też bezustannie pytać „dlaczego?”. Oczywiście zrozumiałe jest to, iż dorosłemu, myślącemu człowiekowi trudno jest zaakceptować taką metodę nauczania i robić coś bez dokładnego zrozumienia, co i dlaczego ma robić. Jednakże ciągłe zadawanie pytań spowalnia proces nauki. Należy stosować się również do najważniejszych zasad metody:
- Zaakceptuj metodę taką, jaka ona jest. Nie rób porównań.
- Ciągłe powtarzanie to droga do sukcesu. Im więcej powtarzasz tym szybciej się uczysz.
- Nauczyciel powtarza każde pytanie dwa razy, pierwsza odpowiedź powinna być przeczeniem i powinna zawierać słowa użyte w pytaniu. Używaj zawsze skrótów.
- Jeżeli nie znasz odpowiedzi na pytanie, pozwól aby lektor pokierował tobą. Nie spodziewaj się, że wszystko zrozumiesz natychmiast.
- Nie zadawaj pytań lektorowi w czasie lekcji, nie rozmawiaj z innymi uczniami.
- Czytaj książki i słuchaj płyt w domu, nagrywaj lekcje.
- Nie spóźniaj się i nie opuszczaj lekcji.

<Klient> Mam pytanie czy Metoda Callana może być stosowana do nauki innych języków?

Metoda Callana jest metodą nauczania bezpośredniego. Metodą bezpośrednią nauczamy również: niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego i rosyjskiego.

<Klient> Ile średnio czasu potrzeba na to żeby ją skończyć przy założenie ze uczęszcza się 4 razy w tygodniu w grupie typu Small?

Typ grupy nie ma większego znaczenia przy określaniu czasu trwania kursu. Przy minimalnej ilości lekcji tygodniowo (3-4 lekcje) jeden poziom trwa około 2,5 miesiąca. Jeżeli chcemy zacząć kurs od zupełnego początku i ukończyć go na ostatnim 12 poziomie to zajmie nam to około 2,5 roku.

<Klient> Czy dzieci w wieku 10-12 lat mogą uczęszczać na zajęcia Callana?

Dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat proponujemy kurs angielskiego Metodą Direct Kids (Top Publishers).
 
Secured by Siteground Web Hosting